Pilošs jaucējkrāns rada daudzas problēmas. Tas palīdz izmantot vairāk ūdens, kas lielā mērā tiek izšķiests. Tas palielina tā patēriņa izmaksas. Turklāt ūdens noplūde izraisa kaļķakmens veidošanos uz armatūras un neizskatīgu traipu veidošanos. Tāpēc noplūdušo jaucējkrānu ir vērts salabot pēc iespējas ātrāk pēc dienas, kad pamanāt veco blīvi un no tās pilējam ūdeni. Lai izvairītos no kustīgā jaucējkrāna snīpja nomaiņas, kas var būt dārgāka nekā tikai paša jaucējkrāna remonts, ir vērts padomāt par blīves nomaiņu.
Krāna teknes blīvēšana
Jaucējkrāna snīpis ir jaucējkrāna elements, no kura tieši ielej ūdeni. Noplūstošs jaucējkrāns neļauj to ērti izmantot, jo pastāvīgi pilošs ūdens var sabojāt arī snīpi. Lai salabotu noplūdušu jaucējkrānu, ir vērts apskatīt blīvējumu, kas nostiprina snīpi. Vai esat pārliecināts, ka tas ir pareizi aizzīmogots? Ja tai ir nobrāzumi, tas izskatās pārāk nolietots, ir stīvs vai saplīst zem spiediena, noteikti nomainiet blīvi, pirms situācija noved pie tā, ka būs jānomaina jaucējkrāna galva.
Blīvējuma nomaiņa ir salīdzinoši vienkārša. Atliek tikai atdalīt jaucējkrāna korpusu un snīpi vienu no otra un var sākt nomainīt starpliku. Lai to izdarītu, noņemiet veco blīvi, kas piestiprināta pie jaucējkrāna korpusa, notīriet vietu, kur tā atradās, no dažādiem netīrumiem: rūpīgi noslaukiet, attaukojiet ar ķīmisku līdzekli vai mājas līdzekli - etiķi un ielieciet jaunu. blīve. Pēc tam no jauna uzstādiet snīpi un pārbaudiet, vai noplūdušais jaucējkrāns ir salabots. Labas kvalitātes izstrādājumiem ar pareizu montāžu jābūt cieši pieguļošiem un neradot papildu problēmas.
Jauns jaucējkrāns – kā salabot pilošu jaucējkrānu?
Var rasties situācija, kad, neskatoties uz labo blīvējuma stāvokli starp jaucējkrāna korpusu un snīpi, jaucējkrāna remonts tomēr ir nepieciešams. Tā varētu būt problēma iztekas pusē. Pēc tam nomainiet visu snīpi ar jaunu. Lai to izdarītu, vispirms izslēdziet ūdens padevi, izmantojot sēņu vārstu. Tikai tad jūs varat sākt strādāt. Pārbaudiet iztekas hermētiskumu. Ja ir uzstādītas jaunas blīves un joprojām pastāv noplūdes krāna problēma, ir vērts nomainīt snīpi vai pat visu jaucējkrānu. Var palīdzēt arī dziedzera pievilkšana.
Lai nomainītu snīpi, pārbaudiet, kura firma ir jūsu jaucējkrāns, un pēc tam iegādājieties atbilstošo daļu. Viss, kas jums nepieciešams, ir skrūvgriezis, lai atskrūvētu snīpi. Tas pats, kuru izmantojāt, lai nomainītu blīvi. Pēc vecā snīpja noņemšanas rūpīgi notīriet ierīci, lai tajā nepaliktu nevajadzīgas atliekas. Pēc tam uzlieciet jaunu snīpi. Šajā brīdī ir vērts arī nomainīt blīves pret jaunām, kas pielāgos savu formu jaunajam snīpim. Pēc tam vienkārši pievelciet stiprinājuma skrūvi, un snīpis tiek nomainīts un jaucējkrāns salabots.
Lai salabotu jaucējkrānu, kas plūst, jānomaina blīve, kas, iespējams, vairs nepilda savu mērķi un neuztur ūdeni ierīces iekšpusē, kā vajadzētu. Šī ir pirmā lieta, ko darāt remonta laikā. Ja šāds jaucējkrāna remonts nedeva gaidītos rezultātus, un no jaucējkrāna joprojām tek ūdens, var izrādīties, ka ir jānomaina snīpis vai viss jaucējkrāns, kas var būt bojāts. Tomēr šāda problēma parasti parādās tikai pēc vairāku gadu akumulatora lietošanas, ja tas ir izgatavots no labas kvalitātes materiāliem.
Ja neviena no iepriekš minētajām metodēm necaurlaidīgam jaucējkrānam nedarbojas, ir vērts sazināties ar santehniķi, kurš pārbaudīs visu jaucējkrāna sastāvdaļu stāvokli un izmantos atbilstošus instrumentus, lai to salabotu. Tad varēsiet būt pārliecināti, ka visi elementi ir uzstādīti pareizi un neiztecēs, ja tiem nebūs ražošanas defektu.