Kā izveidot iegremdējamu tualetes komplektu

22.08.2022

Piekaramie tualetes podi šobrīd ir vispopulārākais risinājums poļu mājās. Pateicoties to modernajam dizainam un aizņem mazāk vietas, tie efektīvi gāza no troņa stāvošās tualetes. Bet ne tikai šīs funkcijas ir padarījušas tos tik populārus. Sienā paslēptais zemūdens rāmis nodrošina lielāku skaņas izolāciju pret skalošanas troksni, viegli notīra grīdu un uz āru izvirzītajām caurulēm vairs nav jābojā vannas istaba. Izlasiet mūsu rakstu un uzziniet, kā pareizi uzbūvēt tualetes rāmi, kas tiek uzstādīts ar zemi.

Kuru plauktu izvēlēties?

Izvēloties iegremdējamo WC rāmi, pārliecinieties, vai tas ir piemērots sienai, kas jums ir tualetei paredzētajā vietā. Iegremdētie rāmji ir sadalīti divos galvenajos veidos. Ķieģeļu sienām varat izvēlēties īpašu rāmi smagai konstrukcijai. Tas ir nedaudz plānāks, jo slodze galvenokārt gulstas uz mūra sienām. Montāžas laikā tas ir norobežots ar ķieģeļiem no sāniem un no apakšas. Tomēr atceries, ka rāmi vari izvēlēties arī vieglai konstrukcijai, jo tas ir universāli pielietojams.

Daudz biežāk ir nepieciešams izmantot rāmi vieglai konstrukcijai. To izmanto, ja ieplakātais komplekts ir uzstādīts uz ģipškartona sienām. Tas ir nedaudz dārgāks risinājums, taču tas padara galīgo struktūru ļoti stabilu. Tas ir pieskrūvēts pie grīdas, tāpēc tā svars galvenokārt balstās uz zemi. Pirms turpināt iepludinātā tualetes karkasa uzstādīšanu, ir vērts uzzināt, kā to izdarīt pareizi.

Pirms turpināt iebūvētā rāmja konstrukciju

Svarīgs posms pirms iepludināmā tualetes karkasa uzstādīšanas ir pareiza darba plānošana un pareiza mērījumu veikšana. Rāmji ir vidēji aptuveni 40 cm plati un 120 cm augsti. To biezums ir aptuveni 20 cm. Tam tiek pievienots keramikas bļodas izmērs. Standarts ir aptuveni 40 cm plats un aptuveni 60 cm garš. Uzstādiet iegremdējamo rāmi, izanalizējot, vai pēc uzstādīšanas būs ērti izmantot tualeti.

Īso būvniecības laiku galvenokārt nosaka sanitārie pieslēgumi un kanalizācijas caurules. Īpaša uzmanība jāpievērš šī darba posma pareizai veikšanai. Vietu, kur jūs uzstādīsit rāmi, nosaka kanalizācijas caurules atrašanās vieta tualetē. Blokos bieži vien ir sarežģīta instalācija, kas sastāv no cauruļu tīkla, kas var apgrūtināt vienā līmenī iemontēta rāmja izbūvi. Tualetes pievienošanu stāvvadam šādā situācijā var uzticēt speciālistam. Parasti montāža nav liela problēma. Tomēr ir nepieciešams izmantot tualetes savienojumu ar stāvvadu, izmantojot plastmasas caurules. Šļūtenes ar metāla pārklājumu šim nolūkam nederēs.

Atcerieties, ka tad, kad noteka atrodas rāmja sānos, tualetes poda attālums no sienas var mainīties. Iegremdēta rāmja uzstādīšana šajā gadījumā visas instalācijas gadījumā ierobežos vannas istabas telpu. Var noderēt koncerna caurule tualetei. Tas atbalstīs pareizo notekas virzienu un ietaupīs nepieciešamo vietu.

Atbilstošs stiprinājums pie sienas

Tikai pārliecinoties, ka caurules un notekas ir pareizi uzstādītas, pieskrūvējiet rāmi un cisternu pie sienas un grīdas. Nepieciešama arī šļūtene, kas piegādā pareizo ūdens daudzumu, parasti cisternas tvertnes tilpums ir aptuveni 6 litri. Pārliecinieties, ka tualetes pods atrodas aptuveni 40 cm virs telpas grīdas. Tas ir ārkārtīgi svarīgi, ja jūsu vannas istabā vēl nav grīdas flīžu. Uzmanīgi izmēra attālumu no grīdas, jo no tā būs atkarīgs tualetes lietošanas komforts.

Tomēr pirms tualetes poda uzstādīšanas ir pareizi jāiebūvē zemūdens rāmis. Izmantojiet ūdensizturīgu drywall celtniecības plāksni. Jūs to atpazīsiet pēc raksturīgās gaiši zaļās krāsas. Atcerieties arī iegādāties pareizo daudzumu metāla profilu, šķidrās folijas, lokšņu metāla skrūves un ātrās montāžas tapas. Noteikti izvēlieties ar izvēlēto tualetes podu saderīgu ietvaru. Būvmateriālu veikalā klientu konsultanti noteikti atbalstīs ar profesionālām zināšanām un palīdzēs izvēlēties visus nepieciešamos piederumus.

Iegremdējamā WC rāmja uzstādīšana - soli pa solim

Pirmajam solim, montējot iegremdējamu tualetes rāmi, ir jāizveido atbilstoša profila konstrukcija. Analizējiet, cik daudz vietas jums ir nepieciešams, lai uzstādītu tualetes rāmi. Mazās vannas istabās vai atsevišķās tualetēs iebūvētais rāmis bieži tiek pagarināts visā nišas vai telpas platumā. Pateicoties tam, neveidojas mazas telpas, kuras ir grūti tīrīt un pārvaldīt, un vannas istaba izskatās estētiski patīkama un mūsdienīga. Piestipriniet profilus pie sienas, izmantojot montāžas tapas.

Atcerieties pareizi sagriezt drywall plāksnes. Plāksnēs jāizurbj caurumi skalošanas pogai, kanalizācijai un caurulei, kas piegādā ūdeni no cisternas. Šim nolūkam vislabāk ir izmantot caurumu zāģi, kas paredzēts caurumu griešanai. Parasti iegremdējamiem rāmjiem ir atbilstošas veidnes, lai atvieglotu to izpildi. Tāpat pārliecinieties, vai fiksācijas tapas ir pareizi sagatavotas vietā, kur tiks uzstādīts tualetes pods. Pēc tam pieskrūvējiet dēļus pie iegremdētā WC rāmja un pie konstrukcijas, kas izgatavota no profiliem. Šim nolūkam izmantojiet atbilstoša veida skrūves. Daudzi cilvēki nolemj izmantot divus slāņus 12,5 mm biezas ģipškartona plātnes, kas ievērojami palielina gatavās konstrukcijas izturību un samazina keramikas apšuvuma plaisāšanas risku.

Zem profiliem un sienas novietotās izolācijas lentes sloksnes samazina sienas vibrācijas. Tas palielinās tualetes lietošanas komfortu un nodrošinās labāku skaņas izolāciju. Paneļu savienojumos ir vērts izmantot arī blīvējuma lenti, un visa konstrukcija jānokrāso ar šķidru foliju.

Jūs varat pabeigt struktūru jebkurā izvēlētā veidā. Ņemot vērā apstākļus vannas istabā, mēs visbiežāk izšķiramies par keramikas flīzēm. Daudzās vannas istabās rāmis ir pārklāts ar cita veida flīzēm nekā pārējā telpā. Tas izskatās ļoti izdevīgi un ļauj atdalīt tualetes vietu, kas veicina lielāku intimitāti. Šo aspektu atbalsta arī lēmums atdalīt tualetes zonu ar starpsienu. Pirms flīžu ieklāšanas gruntējiet flīžu virsmu.

Pēc sienas apdares un flīžu šuvju šuves varat piekārt tualetes podu. Pabīdiet to ar iepriekš sagatavotiem caurumiem tapām, pievelciet un izlīdziniet to pēc hermētiskuma pārbaudes. Pēc uzstādīšanas novietojiet atpakaļ tualetes sēdekli un skalošanas plāksni. Pēdējais solis būs pareizi silikonēt apvalku saskarē ar flīzēm.