Tikai daži no mums domā par to, kā darbojas tualetes skalošana. Mēs vienkārši nospiežam skalošanas pogu un viss. Piemaisījumi no tualetes tiek novadīti kanalizācijas sistēmā un problēma atrisināta. Tomēr dažkārt var gadīties, ka poga nedarbojas, kā cerēts un vai nu ūdens neizplūst no rezervuāra, vai tieši otrādi, pēc tualetes poda satura noskalošanas tas turpinās plūst. Šādā situācijā ir vērts zināt, kā salabot iebūvētu cisternu.
Kā atpazīt saplīsušu tualetes skalošanu?
Iespējams, viena no izplatītākajām problēmām, kas var apgrūtināt tualetes lietošanu, ir cisternas bojājums. Ja, ieskatoties tualetes podā, pamanāt, ka ūdens plūst nepārtrauktā šaurā strūklā, iespējams, no cisternas sūcas ūdens. Šī nav situācija, kas liegtu izmantot tualetes podu, taču ir vērts par to parūpēties, jo, nepievēršot uzmanību ūdens zudumam, jūs riskējat palielināt izmaksas par tā patēriņu.
Ārkārtas risinājums var būt atslēgt vārstu, kas piepilda rezervuāru pēc katras ūdens iztukšošanas un tvertnes uzpildīšanas, taču tas nav ērtākais risinājums. It īpaši, ja ūdens aizvēršanas krāns atrodas citā telpā. Diemžēl lielāka problēma ir bojāts uzpildes vārsts. Daudz labāka ideja būtu salabot noplūdušo cisternu. Vairumā gadījumu, lai veiktu iegremdējamās cisternas remontu, santehniķa palīdzība nav nepieciešama un ar to var tikt galā pats.
Kā darbojas slēptā cisterna?
Ja vēlaties pats salabot sūcošo slēpto cisternu, ir vērts vismaz uz īsu brīdi kaut ko uzzināt par tās darbību. Slēptā cisterna un jebkura cita ir diezgan vienkāršs mehānisms, kas sastāv no diviem vārstiem. Cisternā pamatelements ir pludiņš, kas savienots ar cauruli, kas ļauj ieplūst ūdenim. Pēc skalošanas pogas nospiešanas tvertne tiek iztukšota no ūdens, kas ar lielu jaudu ieplūst tualetē.
Pēc tam ūdens ielej atpakaļ tvertnē, un, kad tvertne ir pilna, pludiņš sasniedz izvēlēto līmeni un aizver uzpildes vārstu. Otrais elements, t.i., skalošanas vārsts, ir paredzēts, lai bloķētu ūdens aizplūšanu uz tualetes podu. Daļa no skalošanas vārsta ir tā sauktā zvans, kas piepildās ar ūdeni un piespiež skalošanas vārstu atpakaļ uz kanalizāciju, bloķējot spontānu ūdens aizplūšanu.
Kā salabot noplūdušu cisternu?
Noplūdes cisterna ir viena no biežākajām kļūmēm tualetē, par laimi, ar to ir viegli tikt galā. Vairumā gadījumu nekontrolētas ūdens noplūdes cēlonis ir bojāts skalošanas vārsta blīvējums vai nepareizs pludiņa iestatījums. Abās situācijās aizveriet ūdens krānu, noņemiet tvertnes vāku un pārbaudiet, ar kuru no problēmām mēs saskaramies. Iegremdētās cisternas gadījumā jums būs arī jānoņem plāksne, kas aizsargā rāmi. Blīves nomaiņa ir diezgan vienkārša darbība, kurai nevajadzētu aizņemt daudz laika.
Ja atteices cēlonis ir nepareizs pludiņa novietojums, pietiek manuāli izlabot tā līdzsvaru vai pievilkt ūdens līmeni regulējošo skrūvi. Pēc ilgstošas darbības var būt nepieciešams noregulēt pludiņu un novietot to atpakaļ pareizajā stāvoklī. Šādu cisternas remontu var veikt pats.
Ūdens uz slēpto cisternu plūst caur speciālu membrānu ar adatvārstu, kas atrodas pie ūdens ieplūdes, tā var aizsprostot, jo uz tās nokļūst netīrumi no ūdens padeves. Šī situācija ievērojami apgrūtina ūdens padeves slēgšanu, kas visu laiku ielej. Tās pārpalikums tiks nepārtraukti novadīts caur cauruli avārijas pārplūdē, kas atrodas uzpildes vārstā. Netīrumus uz membrānas var notīrīt vai atkaļķot, iegremdējot to sodas un etiķa šķīdumā.