jau vairākus gadus poļu vannas istabās arvien biežāk tiek uzstādītas bidē, kas ir ļoti praktiska furnitūra. Viņus novērtē galvenokārt sievietes, taču arī vīriešu vidū viņiem jau ir daudz atbalstītāju. Tirgū ir pieejamas stāvošas bidē un piekaramie modeļi. Pēdējiem nepieciešama īpaša uzstādīšana, jo šādiem variantiem ir nepieciešams piemērots montāžas rāmis. Uzziniet, kā pareizi uzstādīt bidē un kā tieši tā atšķiras no tualetes poda.
Kas ir bidē?
Vannas istabas furnitūra, kas pazīstama kā bidē, pēc izskata ir līdzīga tualetes podam, taču tā nav tualete. To galvenokārt izmanto mazgāšanai, t.i., intīmo vietu atsvaidzināšanai. Pieņemot lēmumu par bidē uzstādīšanu vannas istabā, ir vērts pārliecināties, ka tā ir no tā paša ražotāja, kā pārējais peldvietas aprīkojums (vēlams no vienas kolekcijas). Pateicoties tam, tiks saglabāta iegūtā vannas istabas iekārtojuma konsistence, un telpas estētika būs ļoti patīkama cilvēka acij.
Stāvošs vai piekārts bidē? Ko izvēlēties?
Jums jāzina, ka stāvošas bidē uzstādīšana ir mazāk apgrūtinoša. Viņu gadījumā tikai jāatceras ievērot pareizos attālumus gan bidē priekšā, gan sānos. Ir arī svarīgi, lai tas būtu pēc iespējas tuvāk vannas istabas sienai. Tas ir vienīgais veids, kā brīvi izmantot stāvošo bidē. Pateicoties tam, rūpes par intīmo higiēnu būs ātra un ērta. Šāda veida bidē piestiprināšanai tiek izmantotas montāžas skrūves, kuras parasti nosedz ar maskēšanas spraudņiem. Tādējādi tā savienojums ar grīdu ir neredzams un, starp citu, ļoti estētisks.
Situācija ir atšķirīga, ja piekarināmam modelim nepieciešama montāža. Šīs bidē gadījumā lielu lomu spēlē sienā paslēptais rāmis. Šāda veida konstrukcija ļauj piestiprināt bidē izvēlētā vietā bez redzamām šuvēm, līdz ar to var ērti iebūvēt nederīgas nišas vai cita veida kaktiņus. Ir vērts zināt, ka sienas bidē uzstādīšanas rezultātā ir iespējams mazgāt grīdu tieši zem šīs furnitūras. Vēl vairāk – šāds risinājums maskēs visas neglītā izskata ūdens padeves pieejas. Der zināt, ka pie sienas piekārtie vannas istabas aprīkojuma elementi būtiski paaugstina tās estētiku un piešķir telpai glītu un mūsdienīgu izskatu.
Kā uzstādīt bidē?
Pie sienas piekaramās bidē uzstādīšana ir ļoti līdzīga tualetes poda uzstādīšanai. Viss tiek uzstādīts tieši pie sienas vai uz ieplakājama rāmja, un tas tiek novietots uz sienas. Pēc tam šāda konstrukcija jāpārklāj ar kartona-ģipša plāksnēm, uz kurām tiek līmētas keramikas flīzes. Protams, tāpat kā jebkura izlietne, arī bidē nevar darboties bez atbilstoša jaucējkrāna un notekas. Rezultātā lietotāji var tikt nodrošināti ar piekļuve karstajam ūdenim un efektīvs un patīkams veids ātrai intīmai higiēnai.
Kur uzstādīt bidē?
Pašu vietu, runājot par bidē uzstādīšanu, nosaka divi apsvērumi - praktiski un tehniski. Praksē ir vērts izvēlēties bidē uzstādīšanas vietu netālu no tualetes poda, lai efektīvi un vienkārši ērti veiktu visas higiēnas darbības. Tehniski vislabāk ir uzstādīt bidē netālu no kanalizācijas, teiksim, kaut kur starp izlietni un tualetes podu. Pateicoties tam, profesionāļu darbs būs ātrāks un vienkārši vieglāks, un pati uzstādīšana būs vienkāršāka un tādējādi mazāk pakļauta kļūmēm.
Piekaramās bidē svarīgākās īpašības
Protams, komforts un ērtības ir galvenās piekarināmo bidē priekšrocības, taču tie nav vienīgie to pozitīvie aspekti. Piekaramās bidē ir ievērības cienīgi produkti, jo: